Kežmarok: V CIZS sa začali práce na stavbe dialyzačného strediska


Dátum: 14.07.2022

Obrázok k aktualite Kežmarok: V CIZS sa začali práce na stavbe dialyzačného strediska
V Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) v Kežmarku sa začali práce na stavbe dialyzačného strediska. Komplex prepojený s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra prinesie podľa miestnej samosprávy významné rozšírenie a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov širšieho okolia. Informovala o tom hovorkyňa mesta Barbora Sosková s tým, že tento týždeň odovzdali zhotoviteľovi dva stavebné objekty, okrem dialyzačného strediska sú to aj cesty, chodníky a parkovisko.

"Dialyzačné stredisko sa bude nachádzať na štvrtom podlaží budovy spolu s nefrologickou ambulanciou. Jeho realizácia je navrhnutá podľa najnovších parametrov – samostatná vetva ústredného vykurovania so samostatným meraním, samostatná vzduchotechnika s rekuperáciou a vlastnou klimatizačnou jednotkou zabezpečujúca potrebné hygienické parametre priestoru," ozrejmila hovorkyňa s tým, že stredisko bude zodpovedať požiadavkám aj na užívanie osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu.

"Realizácia tohto projektu je výsledkom dlhodobého procesu. Na jeseň chce mesto v centre privítať prvých pacientov, otvoriť lekáreň a prvé ambulancie. "Okrem praktických lekárov bude centrum poskytovať aj špecializovanú zdravotnú starostlivosť, prinesie tak aj jednoduchší prístup k službám a podporu sociálneho začleňovania," uviedol primátor mesta Ján Ferenčák, ktorý spolu s primárkou a námestníčkou nemocnice Lýdiou Wikarskou a zástupcom zhotoviteľa symbolicky zasadili pred novou budovou strom.

Súčasťou stavebných prác tejto etapy je výstavba príjazdovej cesty, chodníka od križovatky Vyšný mlyn a prepojovacieho chodníka a parkoviska s ôsmimi parkovacími boxami. Jedno miesto bude vyhradené pre imobilných pacientov. Príjazdová cesta bude asfaltová a chodníky z betónovej dlažby.

V novopostavenej päťposchodovej budove sa bude nachádzať dohromady 24 ambulancií, rehabilitačné centrum, dialýza a kongresové centrum so zelenou strechou a terasou. Ide o investíciu vo výške viac ako 6 miliónov eur, pričom projekt je financovaný z eurofondov a vlastných zdrojov mesta. S prácami sa začalo v júli 2020.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu