Humenné: Modernizácia MsKS priniesla zmeny od LED svietidiel po termokamery


Dátum: 10.01.2024

Obrázok k aktualite Humenné: Modernizácia MsKS priniesla zmeny od LED svietidiel po termokamery
Mesto Humenné dokončilo modernizáciu vybavenia Mestského kultúrneho strediska (MsKS). Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, v rámci projektu došlo k obnove divadelnej sály MsKS vrátane inštalácie nových javiskových opôn, šálov, zadného horizontu, moderných LED reflektorov, podhľadových svietidiel a svetelných LED pásikov. Súčasťou modernizácie bolo aj zlepšenie hygienických štandardov zabezpečené prostredníctvom bezdotykových batérií a dávkovačov mydla.

Projekt tiež zahŕňa inovatívne technologické prvky, ako sú prenosný nerezový turniket so zabudovanou čítačkou BAR/QR kódov, informačný kiosk s možnosťou prehrávania reklám a pohyblivého textu, ako aj skenovania ľudskej tváre. "Súčasťou kiosku je termokamera. Vzhľadom na to, že projekt bol podaný v období pandémie COVID-19, zahŕňa aj proticovidové opatrenia," povedal Škuba a doplnil, že tieto prvky prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti a efektívnosti v prevádzke MsKS.

Celkové výdavky na realizáciu projektu dosiahli sumu 223.747 eur, pričom mesto Humenné a MsKS predfinancovali projekt vo výške 210.000 eur z vlastných prostriedkov. MsKS prispelo ďalšími 13.747 eurami. Po vyúčtovaní projektu v roku 2024 Ministerstvo kultúry SR refunduje nenávratný finančný príspevok vo výške 190.698 eur, ktorý sa vráti mestu.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu