Hnúšťa:Začína sa obnova vnútrobloku na sídlisku 1. mája


Dátum: 21.03.2023

Obrázok k aktualite Hnúšťa:Začína sa obnova vnútrobloku na sídlisku 1. mája
 Na sídlisku 1. mája v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota v stredu (22. 3.) odštartuje revitalizácia vnútrobloku medzi bytovými domami. Stavebné práce za takmer 770.000 eur si vyžiadajú i obmedzenia v pešej a automobilovej premávke. Samospráva o tom informovala na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Projekt počíta s úpravou existujúceho športového ihriska, s vybudovaním nového workoutového ihriska, pribudnú nové detské ihriská, zrevitalizuje sa výbeh pre psy, rozšíri sa verejné osvetlenie, pribudne drobný mobiliár aj nový korčuliarsky okruh," uviedlo mesto. Rekonštruované budú aj všetky existujúce chodníky a revitalizovať sa bude tiež verejná zeleň.

Na obnovu vnútrobloku na sídlisku 1. mája získalo mesto dotáciu z európskych zdrojov, stavebnú časť projektu vysúťažilo za takmer 770.000 eur. Projekt bude samospráva financovať z vlastného rozpočtu sumou vo výške viac ako 98.000 eur. Obnova vnútrobloku si vyžiada aj obmedzenia v pešej a automobilovej premávke, mesto žiada obyvateľov o zhovievavosť. Realizácia stavby by mala trvať 180 dní.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu