HNÚŠŤA: Mesto zrekonštruuje vnútroblok na sídlisku 1. mája za takmer 725-tisíc eur


Dátum: 02.04.2022

Obrázok k aktualite HNÚŠŤA: Mesto zrekonštruuje vnútroblok na sídlisku 1. mája za takmer 725-tisíc eur

V meste Hnúšťa pripravili rekonštrukciu vnútrobloku na sídlisku 1. mája 908 až 909. Ako pre agentúru SITA povedal primátor mesta Roman Lebeda, samospráva bola úspešná vo výzve Zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach, v rámci ktorej získala nenávratný finančný príspevok 688 495,56 eur. V histórii mesta ide o najväčší objem financií získaných z eurofondov. Spolu s vlastnými zdrojmi mesta je celková schválená výška oprávnených výdavkov projektu 724 732,17 eur. Aktuálne prebieha výberové konanie na zhotoviteľa.

„Tento projekt sme pripravovali celé dva roky a mali sme ho napísaný už v predstihu, čakali sme iba na zverejnenie výzvy, aby sme projekt podali medzi prvými. Je to dôkaz kvalitnej a dôslednej práce projektových pracovníkov na našom úrade. Projekt zároveň pripomienkovali poslanci, občania i členovia výboru mestskej časti,“ uviedol primátor s tým, že hlavným cieľom projektu je zlepšenie environmentálnych aspektov v meste Hnúšťa a adaptácia verejného priestoru na zmenu klímy a zvýšenie kvality života obyvateľov prostredníctvom revitalizácie vnútrobloku.

Rekonštrukciou vnútrobloku sa podstatne zvýši atraktivita vnútorných dvorov a záujem o voľnočasové aktivity. V rámci projektu budú opravené a vybudované chodníky, vzniknú nové uzatvárateľné kontajnerové stojiská, verejné osvetlenie a kamerový systém. Pribudne detské ihrisko a basketbalové ihrisko, nový cyklookruh a korčuliarsky okruh, workoutové ihrisko, zdroj pitnej vody – fontánka, altánok, veľké množstvo zelene a priestor pre venčenie domácich zvierat.

Začiatok realizácie hlavných aktivít projektu bol pôvodne plánovaný na marec 2022 s ukončením hlavných aktivít projektu o 10 mesiacov – v decembri 2022. „Termín je posunutý a začiatok realizácie by sa mal uskutočniť v júni 2022 a ukončenie v marci 2023 v prípade, že do toho času prebehne kontrola,“ uzavrel Lebeda.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu