HLOHOVEC: S pomocou eurofondov obnovili sídliskový priestor na Podzámskej a Michalskej ulici


Dátum: 17.04.2023

Obrázok k aktualite HLOHOVEC: S pomocou eurofondov obnovili sídliskový priestor na Podzámskej a Michalskej ulici
Mesto Hlohovec dokončilo dve nové detské ihriská a multifunkčné športovisko, ktoré boli vybudované v rámci revitalizácie vnútrobloku Podzámskej a Michalskej ulice. Revitalizácia vnútrobloku stála podľa Miroslavy Hankoščákovej z Mestského úradu v Hlohovci 605-tisíc eur. Mesto Hlohovec získalo na tento projekt 460-tisíc eur z eurofondov, z mestského rozpočtu sa na investícii podieľalo čiastkou 145-tisíc eur.
 
Cieľom projektu bolo zregenerovať priestor vnútrobloku sídliska na uliciach Podzámska a Michalská. Súčasťou investície bolo vybudovanie dvoch ihrísk pre deti v predškolskom a školskom veku, obnova a rozšírenie existujúceho športoviska o workout prvky. Projekt zahŕňal aj terénne úpravy na vybudovanie prístupových chodníkov a spevnených plôch, výsadbu zelene, doplnenie mestského mobiliáru a rozšírenie verejného osvetlenia.
 
„Mesto Hlohovec sa počas výstavby snažilo vyjsť v ústrety obyvateľom dotknutej lokality a obnovu prispôsobilo ich požiadavkám. Upravené bolo trasovanie prepojovacích chodníkov a na podnet obyvateľov samospráva ustúpila od zámeru vybudovania výbehu pre psov,“ dodala Miroslava Hankoščáková.
 
Slávnostné otvorenie obnovených priestorov sídliska sa bude konať v pondelok 24. apríla.
 
Zdroj:TASR

Skočiť na hlavné menu