Habovka: V oravskej obci zriadili centrum prevencie pred nákazlivými ochoreniami


Dátum: 21.11.2021

Obrázok k aktualite Habovka: V oravskej obci zriadili centrum prevencie pred nákazlivými ochoreniami
Oravská obec Habovka zriadila centrum prevencie pred nákazlivými ochoreniami. Sídli v doposiaľ nevyužívanej kancelárii v budove obecného úradu. Ide o výsledok projektu cezhraničnej spolupráce s obcou Hustopeče v Juhomoravskom kraji. Za obec o tom TASR informoval Miroslav Žabenský.

Ako doplnil, cieľom projektu bolo vytvoriť funkčné spoločné štruktúry a priestory v oblasti prevencie pred nákazlivými ochoreniami. Tiež prezentovať a podporovať formy a podoby zdravého životného štýlu a hygieny. "Zástupcovia samospráv sa na dvoch už realizovaných stretnutiach navzájom inšpirovali a vymenili si praktické informácie so zabezpečovaním protiepidemiologických opatrení na obidvoch stranách hranice," priblížil Žabenský.

Podľa slov starostu obce Alojza Lajčina chcú zvýšiť záujem o prevenciu, podporiť zodpovednosť za vlastné zdravie, presadzovať aktívny prístup k zdravému životnému štýlu a zvýšiť kvalitu života.

Centrum prevencie v Habovke bude miestom vzdelávacích a osvetových aktivít zameraných na primárnu prevenciu chorôb, ako aj centrom krízového riadenia v obci. Ako zdôraznil Žabenský, z projektu zakúpili i prostriedky na ochranu zdravia obyvateľov – bezdotykové teplomery, stojany na dezinfekcie a čističe vzduchu.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu