Domácnosti dostanú v utorok poukážky na kotly na biomasu


Dátum: 28.03.2022

Obrázok k aktualite Domácnosti dostanú v utorok poukážky na kotly na biomasu
Domácnosti, ktoré prejavili záujem o dotáciu na inštaláciu kotlov na biomasu, sa už čoskoro dostanú k svojim poukážkam. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) plánuje vydať domácnostiam poukážky v utorok 29. marca. „Plánujeme vydať poukážky domácnostiam, ktoré majú zaregistrované žiadosti o príspevky na inštaláciu kotlov na biomasu v informačnom systéme projektu Zelená domácnostiam II.,“ informovala agentúra.

Takmer 60 poukážok na kotly na biomasu vydá agentúra o 11 hodine. „Dovtedy si môžu domácnosti podané žiadosti skontrolovať a v prípade potreby upraviť. Ak zistia chybu, môžu zadané údaje po prihlásení do informačného systému zmeniť s výnimkou údajov o mieste inštalácie,“ konštatovala SIEA.

Hodnota poukážky je závislá do výkonu zariadenia a splnenia podmienok. Základná sadzba pri kotloch na biomasu pre rodinný dom je 80 eur za kilowatthodinu inštalovaného výkonu kotla, maximálna výška podpory je 1 200 eur na inštaláciu. Pre bytový dom je základná sadzba pri kotloch na biomasu 80 eur za kilowatthodinu inštalovaného výkonu kotla na biomasu v bytovom dome, maximálna výška podpory je v rozsahu najviac 7 kilowattov inštalovaného výkonu kotla na každý byt v bytovom dome.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu