Dolný Kubín získal za štyri roky 1,5 milióna eur z externých zdrojov


Dátum: 13.08.2022

Obrázok k aktualite Dolný Kubín získal za štyri roky 1,5 milióna eur z externých zdrojov
Mesto Dolný Kubín získalo v uplynulých štyroch rokoch 1,5 milióna eur z externých zdrojov. Takmer polovica, 728.000 eur, boli prostriedky zo zdrojov Európskej únie. Použili ich na vybudovanie mestského trhoviska, vytvorenie nového vnútrobloku na sídlisku Brezovec aj na zriadenie voľných WiFi zón. Samospráva dostala financie aj na projekt v oblasti moderných technológií so zameraním na bezpečnosť obyvateľov. Pre TASR to uviedla Beáta Valeková z referátu regionálneho rozvoja a cestovného ruchu mestského úradu v Dolnom Kubíne.

Druhú časť externých peňazí mesto získalo ako dotácie zo štátneho rozpočtu. "Obnovili sme za ne telocvičňu Základnej školy Martina Kukučína, zrekonštruovali atletickú dráhu a zimný štadión, tiež dve hasičské zbrojnice v meste," vymenovala Valeková. Doplnila, že samospráva sa pripravuje na vybudovanie nového inkluzívneho ihriska zameraného na hendikepované deti.

V tomto roku mesto žiada o 600.000 eur z externých zdrojov, z čoho pol milióna predstavuje projekt na rekonštrukciu materskej školy na ulici Odbojárov. "Projektové obdobie čerpania eurofondov sa aktuálne končí a pripravujeme sa na nové. V tomto ohľade sa zameriame na strategické projekty. Pôjde o rekonštrukcie budov - synagógy, mestského kultúrneho strediska i historickej budovy mestského úradu," priblížila Valeková.

Naznačila, že tiež pripravujú vybudovanie mestskej cyklotrasy či sociálne projekty. Tento rok sa podľa jej slov v Dolnom Kubíne vďaka peniazom zo súkromného sektora podarí vybudovať aj dva športovo-oddychové areály.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu