DOBRÉ FONDY EÚ- Dolné Saliby nemali dlhé roky zberný dvor. Pomohol Brusel


Dátum: 20.12.2021

Obrázok k aktualite DOBRÉ FONDY EÚ- Dolné Saliby nemali dlhé roky zberný dvor. Pomohol Brusel
Obec Dolné Saliby dlho nemala svoj vlastný manažment komunálneho odpadu. Vybudovanie zberného dvora bolo preto dôležitým projektom, na ktorý prispela Európska únia. Zberný dvor umožňuje manažment triedených odpadov, a navyše je tu za európske peniaze vybudovaná aj kompostáreň, ktorá umožňuje využitie organického odpadu. Vzhľadom na to, že tu predtým nebolo nič, iba pole, znamenalo to úplne od nova celý zberný dvor vystavať - približne 1300 metrov štvorcových zabezpečenej a vybetónovanej plochy, nákup kontajnerov, nákup prístrojov, oplotenie celého areálu, a samozrejme, aj jeho osvetlenie.

Zberný dvor bude mať zároveň zvýšenú kapacitu pre triedenie komunálneho odpadu. Jeho kapacita sa zvýši na úroveň 239 ton/rok. Rovnako sa zvýši aj množstvo vytriedeného komunálneho odpadu na 239 ton za rok. Na kombinovaný projekt zberného dvora a vybudovania kompostárne prispela EÚ čiastkou približne 140-tisíc eur. Gestorom programu je Slovenská agentúra životného prostredia.

Aj dnešným videom vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.
Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
https://slovakia.representation.ec.eu....

Skočiť na hlavné menu