Do Trnavy príde na investičné akcie mesta z eurofondov viac ako 7,5 milióna eur


Dátum: 23.02.2022

Obrázok k aktualite Do Trnavy príde na investičné akcie mesta z eurofondov viac ako 7,5 milióna eur

Trnava získala na svojich šesť investičných akcií nenávratné finančné príspevky z eurofondov v celkovej čiastke 7,6 milióna eur. Informoval o tom primátor Peter Bročka. Niektoré z týchto investičných akcií sa už stavajú, ďalšie sú tesne pred začiatkom prác. „Príprava týchto projektov trvala roky a len a len vďaka dlhodobej pripravenosti a vysokej kvalite tieto investičné akcie uspeli v konkurencii hodnotenia projektov iných miest a vuciek,“ dodal Bročka.

Trnava získala takmer 2,6 milióna eur na revitalizáciu Ružového parku, tieto práce sú už rozbehnuté. Ďalších 2,7 milióna eur pôjde na obnovu verejného priestranstva Agátka a areálu Základnej školy na Spartakovskej ulici. „Prípravné práce na oboch projektoch by sa mali začať už čoskoro. Verejné obstarávania boli ukončené v závere roka, dodávateľom pre obe akcie je zhodou okolností jeden subjekt,“ informovala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová.

Ďalších 1,3 milióna eur získala Trnava na obnovu lokality Zelený kríčok, práce na tejto investícii začali ešte na jar minulého roku a dokončené majú byť v apríli. Viac ako pol milióna dostane samospráva aj na športový areál Základnej školy na Gorkého ulici, ktorý už je dokončený. Na obnovu verejného priestoru Na hlinách môže Trnava použiť pol milióna z eurofondov, v tomto prípade prebieha už tretie verejné obstarávanie na zhotoviteľa.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu