D3 na Kysuciach – Sme na dobrej ceste?


Dátum: 15.03.2023

Obrázok k aktualite D3 na Kysuciach – Sme na dobrej ceste?
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pokračuje v úspešnej sérii podujatí Doma v EÚ v regiónoch. Tentokrát zavíta do Krásna nad Kysucou, kde sa 15.3.2023, v čase od 13:00 do 15:00 hod., v MM Aréne uskutoční diskusia na tému:
 
„Cezhraničný rozmer výstavby diaľnice D3 na Kysuciach“.
 
Prečo je dostavba D3 nielen slovenská, ale aj európska záležitosť? Ako sú na tom poľskí a českí susedia? Aký je aktuálny stav a výzvy, s ktorými sa dostavba D3 stretáva? Aké sú realistické scenáre? Hrozí, že Slovensko môže prísť o financovanie dostavby z európskych fondov? Čo  môžeme spraviť pre urýchlenie procesov?
 
To sú kľúčové otázky, o ktorých budú spoločne diskutovať:  Andrej Doležal, minister dopravy SR, Krzysztof Klimosz, člen Rady Sliezskeho vojvodstva, Radek Podstawka, zástupca hejtmana pre oblasť dopravy, Moravsko-sliezsky kraj, Jaroslav Straka, Generálne riaditeľstvo EK pre regionálnu a mestskú politiku a Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja. Zúčastnia sa aj primátori a starostovia regiónov, krajskí a miestni poslanci a členovia OZ dostavby D3.
 
Hostí bude diskusiou sprevádzať vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Vladimír Šucha. Úvodné slovo si vezme minister dopravy SR, Andrej Doležal. Keďže pre obyvateľov regiónu predstavuje nadmerná premávka každodennú záťaž, priblížime verejnosti, primátorom a starostom z regiónu víziu dostavby D3 na európskej úrovni, ktorej dokončenie je pre Ministerstvo dopravy SR prioritou. Počas debaty sa bude hovoriť aj o skompletizovaní paneurópskeho koridoru (TEN-T) s napojením na regióny Moravsko-sliezsky kraj a Sliezske vojvodstvo. Široká verejnosť bude môcť hosťom klásť otázky na mieste alebo priamo počas živého prenosu prostredníctvom aplikácie sli.do.
 
Podujatie bude mať hybridnú formu a bude možné sa ho zúčastniť osobne, alebo sledovať online na FB Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku alebo na domaveu.sk.
 
Program:
 
  • 13:00 –13:10 Otvorenie podujatia
Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku
 
  • 13.10 – 13.20 Úvodné slovo
Andrej Doležal, minister dopravy SR
 
  • 13:20 – 14:00 Európsky rozmer dostavby D3 (TEN-T)
Krzysztof Klimosz, člen Rady Sliezskeho vojvodstva
Radek Podstawka, zástupca hejtmana pre oblasť dopravy, Moravsko-sliezsky kraj
Jaroslav Straka, Generálne riaditeľstvo EK pre regionálnu a mestskú politiku
 
  • 14:00 – 14:30 Situácia v regióne
Erika Jurinová, predsedníčka, Žilinský samosprávny kraj
Andrej Doležal, minister dopravy SR
 
  • 14:30 –15:00 Diskusia
 
Viac informácií prinesieme už čoskoro na domaveu.sk a na FB Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
 
 
Doma v EÚ
Je séria podujatí, ktoré organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Stretnutia a diskusie v regiónoch  na aktuálne témy je možné sledovať aj  prostredníctvom živých prenosov z diskusií.
 
 
Skočiť na hlavné menu