Cyklomost ponad rieku Laborec v Humennom slávnostne otvorili


Dátum: 09.11.2023

Obrázok k aktualite Cyklomost ponad rieku Laborec v Humennom slávnostne otvorili
Lávku pre peších a cyklistov cez rieku Laborec v Humennom po roku prác vo štvrtok slávnostne otvorili, verejnosť ju už môže využívať. TASR o tom z tlačového referátu mesta informoval Marián Škuba. Náklady projektu s názvom Zvýšenie mestskej mobility budovaním siete cyklistickej infraštruktúry v meste Humenné dosiahli viac ako 1,87 milióna eur. Mesto ho financovalo prevažne z eurofondov, pričom spoluúčasť radnice predstavovala päť percent.

Nový cyklomost spája Sídlisko pod Sokolejom ponad riečnu tepnu mesta s jeho centrálnou časťou. Súčinne uľahčí prechod pre obyvateľov lokality Valaškovce alebo z obce Jasenov. Jeho celková dĺžka je 87,5 metra a šírka 6,05 metra. O jeho podobe rozhodli Humenčania prostredníctvom verejnej ankety. Na Štefánikovej ulici je lávka napojená na existujúci cyklochodník. Na Jasenovskej ulici bol vybudovaný nový cyklochodník v dĺžke 130 metrov. "V rámci projektu bola tiež rozšírená už existujúca sieť chodníkov na Štefánikovej aj Jasenovskej ulici," dodalo mesto.

Podľa slov primátora Miloša Merička je výstavba lávky aj symbolom spájania. Ako povedal, Sídlisko pod Sokolejom, časť Valaškoviec, Jasenovská ulica aj priemyselná zóna sú tak ešte pevnejšou časťou Humenného. "Aktuálne spájame dve časti nášho mesta, ktoré pretína rieka Laborec. Na tomto projekte sme pracovali viac ako štyri roky, od prípravy projektovej dokumentácie, majetkovoprávneho vyrovnania, cez územné konanie až po stavebné konanie a následnú výstavbu," dodal. Radnica pripomenula, že žiadosť o získanie nenávratných finančných prostriedkov podala v októbri 2021. Konečné rozhodnutie o schválení prišlo samospráve až v septembri 2022.

Zdroj. TASR

Skočiť na hlavné menu