CoFoE: TASR spúšťa súťaž pre školy o hodnotné ceny


Dátum: 28.04.2022

Obrázok k aktualite CoFoE: TASR spúšťa súťaž pre školy o hodnotné ceny
Školstvo a vzdelávanie je jednou z dôležitých tém prebiehajúcej Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE). Cieľom projektu TASRFOE, ktorý realizuje Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR), je priblížiť diskusie o týchto témach aj slovenskej verejnosti. Súčasťou projektu spolufinancovaného Európskou úniou v rámci grantového programu Európskeho parlamentu v oblasti komunikácie je aj súťaž, ktorá umožní školám získať hodnotné ceny.

"Naším cieľom je priblížiť diskusie o budúcnosti Európskej únie aj študentom, ich pedagógom či rodičom. V rámci projektu sme pripravili seriál diskusných televíznych relácií, ktoré sú voľne prístupné na internete, a školy si ich môžu umiestniť na svoje weby," konštatovala vedúca Zahraničnej redakcie TASR a manažérka projektu Monika Himpánová.  

Zverejnením aspoň jednej z relácií na svojej internetovej stránke škola získava možnosť zaradiť sa do žrebovania o poukážky na nákup elektroniky. Podmienkou je, aby škola do 31. mája 2022 na adresu sutaz@tasr.sk poslala link svojej internetovej stránky, kde bude viditeľné umiestenie časti seriálu. Všetky relácie sú zverejnené na stránkach TASRTV.SK a školám budú doručené aj prostredníctvom newslettera.

"V druhej polovici júna tohto roka z prihlásených vyžrebujeme desať škôl, ktoré získajú nákupnú poukážku v hodnote 350 eur. Všetky ďalšie podrobnosti, ako aj štatút súťaže nájdu záujemcovia na stránke skolske.sk v sekcii projekty," spresnila Himpánová.

Dodala, že ostatná televízna diskusná relácia je venovaná vzdelávaniu detí odídencov z Ukrajiny na slovenských školách a ich adaptáciu v žiackych kolektívoch. TASR tému aktuálne zaradila do obsahu aj vzhľadom na súčasnú situáciu súvisiacu s vojnovým konfliktom na Ukrajine.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu