CoFoE: Slováci sa cez digitálnu platformu zaujímajú o ekonomiku aj zamestnanosť


Dátum: 22.01.2022

Obrázok k aktualite CoFoE: Slováci sa cez digitálnu platformu zaujímajú o ekonomiku aj zamestnanosť
Slováci používajúci digitálnu platformu Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE) najčastejšie diskutujú o klimatických zmenách, silnejšej ekonomike, sociálnej spravodlivosti či zamestnanosti. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Kantar zverejnenej na webovej stránke CoFoE.

Prispievatelia, ktorí o sebe uviedli, že žijú na Slovensku, diskutovali v rámci sekcie o klimatických zmenách predovšetkým o energetike a doprave. Zaujímali ich modely mikromobility a obnoviteľné zdroje energie.

Prispievatelia zo Slovenska vyzvali aj na prerozdelenie financií EÚ na podporu miestneho rozvoja a na posilnenie výroby tovaru v rámci jednotného európskeho trhu. Obyvateľov SR tiež zaujali diskusie o jednotnej zahraničnej politike, podpore vzdelávania a spoločnej európskej identity, ako aj o potrebe zreformovať európske inštitúcie a podporiť európske fondy.

Analýza tiež spomína diskusiu o vplyve pandémie na životy rómskej menšiny, ktorú zorganizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

CoFoE bude do jari 2022 prijímať pripomienky a nápady, ktoré môžu vyústiť do konkrétnych odporúčaní o reforme Európskej únie. Na oficiálnej webovej stránke konferencie futureu.europa.eu, ktorá je pod spoločnou záštitou europarlamentu, Európskej rady a Európskej komisie, sa môže ktokoľvek zaregistrovať a vyjadriť svoj názor či pripomienku k fungovaniu EÚ.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu