CoFoE: Možnosť pre občanov prispievať do digitálnej platformy končí 9. mája


Dátum: 28.04.2022

Obrázok k aktualite CoFoE: Možnosť pre občanov prispievať do digitálnej platformy končí 9. mája
Konferencia o budúcnosti Európy (CoFoE) sa skončí 9. mája, a tým aj možnosť pre občanov prispievať do viacjazyčnej digitálnej platformy. Posledné plenárne zasadnutie bude 29. a 30. apríla schvaľovať odporúčania občianskych panelov CoFoE, ktoré výkonná rada konferencie následne zahrnie do svojej konečnej správy. Tá bude predložená predsedom európskych inštitúcii 9. mája v Štrasburgu počas záverečnej ceremónie. 

Prvý občiansky panel spísal celkovo 48 odporúčaní na témy silnejšie hospodárstvo, sociálna spravodlivosť, zamestnanosť, vzdelávanie, kultúra, mládež, šport a digitálna transformácia. Druhý panel sa venoval európskej demokracii, hodnotám a právam, bezpečnosti a právnemu štátu, pričom sa zhodol na celkovo 39 odporúčaniach. O zmene klímy, životnom prostredí a zdraví rokovali účastníci tretieho panelu, ktorí sa zároveň dohodli na 51 odporúčaniach. Štvrtý a posledný panel spísal 40 námetov na tému migrácie a úlohy EÚ vo svete.

Plenárne zasadnutia CoFoE tieto návrhy spracovali spolu so závermi vnútroštátnych panelových diskusií a nápadmi z viacjazyčnej digitálnej platformy.

Plenárne zasadnutie CoFoE tvoria zástupcovia Európskeho parlamentu, Rady EÚ, Európskej komisie, národných parlamentov a občanov. Majú v ňom zastúpenie aj Výbor regiónov a Hospodársky a sociálny výbor, sociálni partneri a občianska spoločnosť.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu