CoFoE: Laurenčík: Členstvo v EÚ a NATO zabezpečuje prosperitu a bezpečnosť SR


Dátum: 16.03.2022

Obrázok k aktualite CoFoE: Laurenčík: Členstvo v EÚ a NATO zabezpečuje prosperitu a bezpečnosť SR
Členstvo v Európskej únii (EÚ) a Severoatlantickej aliancii (NATO) je najefektívnejším spôsobom zabezpečenia prosperity a bezpečnosti Slovenska. Na bratislavskom podujatí v rámci Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE) to povedal podpredseda Národnej rady (NR) SR Milan Laurenčík.

"Kvôli vypätej atmosfére vo svete a v Európe je dôležité pripomínať si, kam patríme, a ako si predstavujeme našu budúcnosť," vyhlásil Laurenčík.

Členstvo v EÚ a NATO možno podľa neho považovať za základný rámec na formulovanie zahranično-politických stratégií a odporúčaní pre zahraničnú a európsku politiku Slovenska.

"Vyjadruje naše geopolitické ukotvenie, znásobuje náš zahranično-politický vplyv a je najefektívnejším spôsobom zabezpečenia prosperity a bezpečnosti Slovenska," doplnil.

Podľa Laurenčíka chýba vnútropolitická debata o tom, aká EÚ je pre Slovensko najprijateľnejšia. "Dôsledkom takéhoto stavu je problematická identifikácia obyvateľov Slovenska s EÚ a prevažujúce vnímanie EÚ, respektíve Bruselu, ako vzdialeného či cudzieho hráča," vysvetlil.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu