Budujú cyklotrasu medzi Podolíncom a Vyšnými Ružbachmi


Dátum: 08.08.2023

Obrázok k aktualite Budujú cyklotrasu medzi Podolíncom a Vyšnými Ružbachmi

Na severe Slovenska, v Podolínci už pracujú na budovaní cyklotrasy, ktorá prepojí mesto s obcou Vyšné Ružbachy (okres Stará Ľubovňa). Potvrdil to pre agentúru SITA primátor mesta Michal Marhefka, podľa ktorého sa s prácami začalo v júli. Výstavba si vyžiada viac ako pol milióna eur. Samospráva ju financuje zo zdrojov Európskej únie a rozpočtu. Pôjde o asfaltovú komunikáciu dlhú viac ako 1,8 kilometra a tri metre širokú.

Trasa povedie cez lokalitu nazývanú Panské lúky. Zhotoviteľ má na realizáciu päť mesiacov. Na komunikácii bude podľa samosprávy špeciálny režim využitia obmedzujúci motorovú prepravu. Súčasťou projektu sú aj dva oddychové prístrešky s mobiliárom. „Od tohto prepojenia, ktoré je súčasťou siete Aquavelo, si sľubujeme do budúcna rozvoj turizmu a oživenie rekreačnej lokality Podolínskej doliny,“ uviedlo mesto. Aquavelo predstavuje sieť cyklotrás, ktoré spájajú kúpeľné mestá.

Podolínec je zároveň súčasťou medzinárodnej trasy EuroVelo. „Máme veľmi blízko na Veľký Lipník a následne odtiaľ je možné dostať sa na Zamagurie alebo na Starú Ľubovňu a Hniezdne. Rovnako sa vieme dostať do Toporca,“ uviedol v minulosti primátor Marhefka. Avizoval, že v ďalekej budúcnosti by mohlo vzniknúť aj napojenie tohto cyklochodníka až na mesto Spišská Belá, cez obce Toporec, Podhorany, Vojňany a Slovenská Ves.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu