Budúcnosť Európy: Ďalšie plenárne zasadnutie konferencie venované návrhom občanov


Dátum: 15.03.2022

Obrázok k aktualite Budúcnosť Európy: Ďalšie plenárne zasadnutie konferencie venované návrhom občanov
Plenárne zasadnutie s účasťou ukrajinských občanov a poslancov sa už druhýkrát venovalo odporúčaniam, ktoré vyplynuli z panelových diskusií občanov. Plenárne zasadnutie konferencie sa zaoberalo 88 odporúčaniami z európskych panelových diskusií občanov k témam „EÚ vo svete/migrácia“ a „silnejšie hospodárstvo, sociálna spravodlivosť a pracovné miesta/vzdelávanie, kultúra, mládež a šport/digitálna transformácia“.

Takisto zohľadnilo súvisiace odporúčania z národných panelových diskusií občanov. Putinova invázia na Ukrajine a reakcia EÚ na ňu boli hlavnou témou tematických rozpráv tento víkend. Zástupcovia utečencov pred vojnou na Ukrajine, poslanci Verchovnej rady Ukrajiny a zástupcovia združenia PromoUkraina sa ujali slova v diskusiách na tému „EÚ vo svete“.

Takisto sa zúčastnili zástupcovia západného Balkánu. Ich prejavy sú dostupné tu. Výňatky z plenárneho zasadnutia konferencie sú dostupné na EbS. Všetky videozáznamy, audiozáznamy a fotografie z pracovných skupín a plenárnych diskusií sú k dispozícii v multimediálnom centre Parlamentu.

Podrobnosti:

Tlačová správa
 
Skočiť na hlavné menu