BREZNO: Mesto chce investovať do modernizácie knižnice 305-tisíc eur


Dátum: 01.11.2021

Obrázok k aktualite BREZNO: Mesto chce investovať do modernizácie knižnice 305-tisíc eur

Breznianski mestskí poslanci schválili na októbrovom rokovaní mestského zastupiteľstva podanie žiadosti o dotáciu na projekt podpory udržateľnosti mestskej knižnice. Mesto požiada o nenávratný finančný príspevok (NFP) 200-tisíc eur z integrovaného regionálneho operačného programu a na realizácii sa bude z vlastných zdrojov podieľať sumou približne 105-tisíc eur. Hlavným cieľom je podľa dôvodovej správy modernizácia materiálno-technického a technologického vybavenia kultúrnej inštitúcií – Mestskej knižnice Brezno.

Predmetom predkladanej žiadosti o NFP je obnova a modernizácia interiéru mestskej knižnice, jej inovatívnosť a zvýšenie hygienických štandardov. „Cieľom je vytvoriť nové prostredie zodpovedajúce súčasným technickým nárokom s prihliadnutím na súčasné vnímanie kvality prostredia knižníc,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Prevádzka knižnice mesta Brezno je situovaná na dvoch podlažiach objektu. Na prvom nadzemnom podlaží sa nachádza oddelenie venované deťom a menším skupinovým aktivitám, ktoré je prístupné priamo z vnútorného dvora objektu. Na druhom nadzemnom podlaží, prístupným samostatným vstupom a schodiskom sú situované všetky ostatné oddelenia knižnice.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu