BRATISLAVA: V Novom Meste chcú z eurofondov zrenovovať detské ihrisko na Mierovej kolónii


Dátum: 27.06.2023

Obrázok k aktualite BRATISLAVA: V Novom Meste chcú z eurofondov zrenovovať detské ihrisko na Mierovej kolónii
Predloženie žiadosti o dotáciu pre projekt revitalizácie detského ihriska a multifunkčného športoviska na Mierovej kolónii vo výške takmer 450-tisíc eur dnes schválili poslanci miestneho zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Veronika Bauch, poskytovateľom dotácie je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, samospráva žiadosť podá do piatku.

„Predbežne by celý projekt mal stáť vyše 570-tisíc eur s tým, že spoluúčasť novomestskej samosprávy je päť percent. Na detskom ihrisku v Mierovej kolónii by tak pribudla sieťová pyramída pre deti, nové hojdačky, trampolína, nové lavičky a ďalšie stromy. Samozrejmosťou takejto revitalizácie dnes už sú aj vodozádržné opatrenia,“ zhrnul starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.

Predmetom je revitalizácia existujúceho detského ihriska na priestor pre šport, trávenie voľného času a hry. V súčasnosti sú v areáli ihriska rôzne herné prvky, ktoré boli na ihriská inštalované v rôznych časových obdobiach, niektoré sú značne opotrebované, pieskovisko nie je zabezpečené zakrývacím systémom a mantinelové ohraničenie multifunkčného ihriska je v havarijnom stave.

Počas revitalizácie by bolo detské ihrisko doplnené o nové herné prvky, ktoré budú usporiadané oddelene pre rôzne vekové kategórie detí. Multifunkčné športovisko bude mať nový povrch, mantinely aj ochranné siete. Návrh nového ihriska rešpektuje jestvujúce stromy, no ráta s nevyhnutnými opatreniami na ich starostlivosť. Súčasťou návrhu je tiež výsadba nových stromov, kríkov a dažďové záhrady s trvalkami a trávami.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu