Bratislava: DPB si prevzal prvý 12-metrový hybridný trolejbu


Dátum: 31.10.2023

Obrázok k aktualite Bratislava: DPB si prevzal prvý 12-metrový hybridný trolejbu
Dopravný podnik Bratislava (DPB) prevzal v utorok prvý 12-metrový hybridný trolejbus. Ide o jedno z 11 vozidiel, ktoré mestský dopravca objednal ešte vlani. Počas novembra očakáva príchod ďalších desiatich.

Informuje o tom na sociálnej sieti. "Jeho hlavnou výhodou je alternatívny pohon využívajúci batérie, vďaka ktorému trolejbus dokáže odjazdiť denne až 75 kilometrov mimo trakčného vedenia. Trakčná batéria sa dobíja počas jazdy pod vedením," približuje mestský dopravca. Trolejbusy môže dopravný podnik nasadiť na linky, ktorých trasy nie sú trakčným vedením úplne pokryté. Alternatívny pohon môže vodič využiť aj pri mimoriadnej udalosti na trase tak, že trolejbus bude môcť dané miesto obísť odklonom. Okrem týchto 11 krátkych trolejbusov sa trolejbusová flotila rozrastá o 23 hybridných vozidiel dĺžky 18 metrov, do Bratislavy postupne prichádzajú aj dvojkĺbové 24-metrové "megatrolejbusy", ktorých bude 16. Niektoré z týchto trolejbusov je možné vidieť v uliciach hlavného mesta v rámci skúšobných jázd. Modernizácia vozidlového parku je pre nás záväzkom a investíciou do budúcnosti.

Sme radi, že nové trolejbusy, autobusy aj električky môžeme zakúpiť z eurofondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Vďaka týmto investíciám môžeme zvýšiť váš komfort pri cestovaní, milí cestujúci. Nové vozidlá a rozširovanie trolejbusovej siete nám zároveň pomôže postupne znižovať dopad na životné prostredie
Skočiť na hlavné menu