BRATISLAVA: Centrum ekovýchovy na Kamzíku nadobúda finálnu podobu


Dátum: 04.08.2022

Obrázok k aktualite BRATISLAVA: Centrum ekovýchovy na Kamzíku nadobúda finálnu podobu
Centrum ekovýchovy na bratislavskom Kamzíku nadobúda finálnu podobu. Ako informujú Mestské lesy v Bratislave (MLB) na sociálnej sieti, ide o ich najväčší projekt posledných rokov. „Hrubá stavba centra ekovýchovy pre deti z bratislavských škôl sa dokončuje v týchto dňoch," uvádzajú s tým, že nasledovať budú kolaudačné práce, zariaďovanie interiéru aj práce na lesníckom arboréte. Centrum by malo byť dokončené koncom tohto roka.

Mestské lesy začali s výstavbou centra, ktoré bude slúžiť ako zázemie pre kurzy ekovýchovy, začiatkom apríla. Súčasťou prác je aj obnova lesníckeho arboréta. Stavba infocentra nahradí pôvodnú chatu v havarijnom stave, ktorá sa nachádzala v uzavretom areáli spolu s arborétom. Projekt je realizovaný v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A SK-AT spolu s mestom Viedeň a Inštitútom aplikovanej ekológie DAPHNE. Ide o dlhodobo rozpracovaný projekt od roku 2016.

Nové infocentrum bude poskytovať moderné priestory pre deti z bratislavských škôl, ktoré tu absolvujú environmentálne kurzy pod vedením lektorov MLB. Budú konať tiež školenia a odborné stretnutia z oblasti lesníctva a ochrany prírody. Ponuka kurzov bude určená pre laickú aj odbornú verejnosť. Súčasťou projektu je revitalizácia lesníckeho arboréta, kde rastú rôzne pre lesopark netypické stromy. „Po dokončení tu budú môcť návštevníci obdivovať napríklad jedľu, tis, cypruštek či dreviny klasické ako javor, jelša a breza. Dosadené budú aj nové stromy," dodali mestské lesy.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu