BANSKÁ BYSTRICA: Detská nemocnica po rekonštrukcii už naplno slúži detským pacientom


Dátum: 12.12.2023

Obrázok k aktualite BANSKÁ BYSTRICA: Detská nemocnica po rekonštrukcii už naplno slúži detským pacientom

Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici včera slávnostne otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii, ktorá sa konala viac ako štyri roky za plnej prevádzky. Ako uviedol riaditeľ Detskej nemocnice Juraj Gallo, stálo to viac ako 14 miliónov eur, pričom viac ako 13 miliónov eur boli zdroje európskej únie a viac ako milión eur poskytlo ministerstvo zdravotníctva ako spolufinancovanie projektu.

„Takéto dobré správy si Slovensko a slovenské zdravotníctvo zaslúži častejšie. Ja budem robiť všetko pre to, aby sme spolu s ministerkou zdravotníctva o slovenskom zdravotníctve nehovorili len negatívne, ale aby sme ukazovali aj všetky tie úspešné príbehy, ktoré sa po celom Slovensku v ostatnom období diali a ešte diať budú,“ uviedol predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD), ktorý ocenil roky práce na rekonštrukcii, aj to, že sa tak dialo za plnej prevádzky zariadenia. Pellegrini vyjadril aj podporu ďalším zámerom nemocnice vo vybudovaní nového pavilónu.

„Som milo prekvapená tým, ako sa slovenská medicína posúva. Toto je jedno krásne nové moderné špičkové zdravotnícke zariadenie pre našich najmenších,“ konštatovala ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) s tým, že nielen čo sa týka zdravotného personálu, ale aj priestorov, materiálno-technického vybavenia aj prístrojového vybavenia je to zariadenie na úrovni 21. storočia.

Výsledkom rozsiahlej obnovy je možnosť ubytovania sprevádzajúcich osôb na izbách spoločne s ich deťmi, kúpeľňa a WC priamo na izbe, úložné priestory, farebné grafiky spestrujúce nemocničné steny, veľa malých detailov, ktoré vytvoria komfortný priestor. Okrem toho sú to tiež nové spoločné multifunkčné priestory jedálne, herne, školy a ďalšie priestory.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu