Balík chce vymeniť štátneho tajomníka pre informatizáciu, súvisí to aj s analýzou Slovensko IT


Dátum: 16.06.2023

Obrázok k aktualite Balík chce vymeniť štátneho tajomníka pre informatizáciu, súvisí to aj s analýzou Slovensko IT
Poverený minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Peter Balík plánuje vymeniť svojho štátneho tajomníka pre informatizáciu Jozefa Graňačku.

Zdôvodnil to tým, že sa chce obklopiť ľuďmi, s ktorými má skúsenosti a ich prácu vie ohodnotiť, ako aj pripravovanou analýzou fungovania rezortnej štátnej spoločnosti Slovensko IT, a. s.

Balík chce vláde navrhnúť za nového štátneho tajomníka nominanta priamo z ministerstva, s ktorým dlhodobo spolupracoval. „Dôvera je mimoriadne dôležitý faktor, pokiaľ človek dostane takú pozíciu, akú mám momentálne ja,“ povedal minister v piatok médiám v rámci konferencie o digitalizácii a moderných technológiách Jarná ITAPA 2023. Ako minister podotkol, Graňačka za krátky čas vo funkcii stihol obmedzený počet aktivít.

„Mali sme a máme veľmi korektný vzťah. Budeme sa snažiť budovať na tom, čo bolo dobre nastavené, a zlepšiť to, kde je priestor na zlepšenie,“ uviedol Balík. Graňačka na poste rezortného štátneho tajomníka vo februári tohto roka nahradil Jána Hargaša. Toho navrhla odvolať proti jeho vôli vtedajšia poverená ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) a vláda výmenu schválila.

Zdroj:SITA

Skočiť na hlavné menu