ŽIAR NAD HRONOM: Mesto začalo rekonštruovať vnútrobloky v centre za takmer 570-tisíc eur


Dátum: 14.10.2022

Obrázok k aktualite ŽIAR NAD HRONOM: Mesto začalo rekonštruovať vnútrobloky v centre za takmer 570-tisíc eur
V Žiari nad Hronom začali rekonštruovať štyri vnútrobloky v centre mesta. Ako radnica informuje na svojej webovej stránke, mestu boli na tento účel schválené nenávratné finančné prostriedky vo výške takmer 570-tisíc eur. Projekt sa zameriava vnútrobloky centrálnej mestskej zóny severne od Námestia Matice slovenskej. Celkovo bude revitalizovaných 39 410 štvorcových metrov plôch. Obnovu realizujú mestské Technické služby.

„Keďže pri tomto projekte ide o fondovú zákazku, umožňuje samospráve využiť na realizáciu prác mestské Technické služby. Technické služby budú zákazku realizovať v plnom rozsahu,“ hovorí primátor mesta Peter Antal.

Revitalizovať sa bude Ulica Š. Moysesa od základnej školy po začiatok námestia, vrátane všetkých vnútroblokových priestorov. Projekt zahŕňa tiež výsadbu zelene, rôznych druhov tráv, trvalkové záhony, kríky aj vysoké dreviny. V rámci projektu pribudnú nové trávnaté plochy a mnohé ďalšie sa upravia.

Práce v súčasnej dobe už prebiehajú, momentálne sa začalo s rekonštrukciou chodníka a asfaltovaním. „V súčasnosti prebiehajú prípravy pre sadové práce. Začína sa s výsadbou trvalkových záhonov a revitalizáciou trávnika, s ktorou sa bude pokračovať aj budúci týždeň,“ uviedol projektový manažér Miloš Čerťaský. Práce sú v plnom prúde, avšak ich ďalší priebeh závisí v prvom rade od počasia.

Súčasťou revitalizácie je aj rekonštrukcia pieskovísk, nové koše a lavičky. Zároveň sa vyrúbu staré a choré stromy, ktoré budú nahradené šesťmetrovými stromami, regenerujú sa aj trávniky. Celkovo sa ošetrí viac ako 100 stromov, niektoré však musia byť kvôli bezpečnosti alebo ich zdravotnému stavu odstránené. Nahradia ich však nové a vyššie stromy vo väčšom počte.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu