Začína sa rekonštrukcia cesty I/59 od Jakuba po odbočku na Donovaly


Dátum: 27.02.2023

Obrázok k aktualite Začína sa rekonštrukcia cesty I/59 od Jakuba po odbočku na Donovaly
Hlavnú cestu I/59 na výjazde z Banskej Bystrice v smere na Donovaly idú od stredy 1. marca rekonštruovať. Ako mesto informuje na svojej webovej stránke, obnovu za takmer 15 miliónov eur realizuje Slovenská správa ciest (SSC), pričom zhotovovateľmi sú spoločnosti Metrostav DS, a.s., Viakorp, s.r.o. a Doprastav, a.s. Rekonštrukcia by mala trvať dvanásť mesiacov, s výnimkou zimného obdobia. Mesto žiada obyvateľov a cestujúcu verejnosť v súvislosti so stavebným ruchom, ako aj dopravnými obmedzeniami o trpezlivosť, pochopenie, zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť.

Komplexne bude zrekonštruovaný úsek cesty v časti od predajne áut Mitsubishi Motors na Jakubskej ceste až po križovatku v mestskej časti Uľanka v smere na Donovaly a Šturec. Súčasťou prác bude aj obnova chodníkov súbežných s cestou pri Novom Svete, osvetlenie priechodov pre chodcov na celom 4,5 kilometrového úseku, nové zálivy zastávky verejnej dopravy v mestskej časti Uľanka a opravené budú tiež štyri mosty.

Práce budú realizované v dvoch etapách, počas ktorých sa uzatvorí vždy jedna polovica vozovky. V druhej bude organizovaná obojsmerná premávka dopravy. Od 1. marca začne zhotoviteľ frézovať asfalty dvoch pruhov na ľavej strane vozovky v smere Banská Bystrica – Donovaly.

„Napriek tomu, že budeme robiť všetko pre to, aby sme väčšinu prác stihli ukončiť v tomto roku, pravdepodobne sa nevyhneme tomu, že pokračovať sa bude aj v roku 2024,“ hovorí riaditeľ SSC Banská Bystrica Miloš Kreth.

„Mať kvalitnú dopravnú infraštruktúru je dôležité nielen v centre mesta, ale aj pri jeho vstupoch. Práve cesta I/59 je dôležitá dopravná tepna v našom regióne,“ uviedol primátor, že po obnove chodníkov a nasvietení štyroch priechodov chce mesto pristúpiť aj k rekonštrukcii priľahlého verejného osvetlenia.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu