Začína sa konferencia o digitalizácii a moderných technológiách Jarná ITAPA 2023


Dátum: 15.06.2023

Obrázok k aktualite Začína sa konferencia o digitalizácii a moderných technológiách Jarná ITAPA 2023
Na dvojdňovej konferencii o digitalizácii a moderných technológiách Jarná ITAPA 2023, ktorá sa začína v Bratislave, predstavia svoje vízie a stratégie odborníci v tejto oblasti aj viacerí členovia úradníckej vlády. Cieľom podujatia s množstvom prednášok a diskusných blokov je podľa organizátorov zistiť, ako sa zo Slovenska dá urobiť najlepšia krajina pre život.
 

Podpredsedníčka vlády pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Lívia Vašáková má podľa programu v úvode prvého dňa konferencie vo štvrtok ráno v paneli Rýchle víťazstvá informovať o stave čerpania peňazí Európskej únie a súvisiacich rizikách ich využívania. Minister zdravotníctva Michal Palkovič by mal popoludní predstaviť, ako to vyzerá s digitalizáciou v tomto rezorte.

V konfrontácii s vládnou špičkou vystúpia dopoludnia aj experti na IT. Napríklad Ľubor Illek zo Slovensko.Digital bude diskutovať v paneli Hodnotenie a výhľad digitalizácie štátu spolu s Emilom Fitošom z IT Asociácie Slovenska. Vízie odborníkov sa budú popoludní riešiť i v paneli Ako budujeme digitálny štát.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu