Vranov n.Topľou:ZŠ na Bernolákovej za takmer milión eur zmodernizuje vykurovanie


Dátum: 15.11.2021

Obrázok k aktualite Vranov n.Topľou:ZŠ na Bernolákovej za takmer milión eur zmodernizuje vykurovanie
Po tom, ako mesto Vranov nad Topľou počas leta znížilo energetickú náročnosť spojovacej chodby na Základnej škole (ZŠ) na Bernolákovej ulici, čaká zariadenie kompletná výmena vykurovacieho systému. Škola tiež vďaka dotácii z ministerstva školstva zmodernizovala svoj interiér. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

Modernizáciu vykurovacieho systému umožní úspech projektu "Zníženie primárnej energetickej náročnosti v objekte Základnej školy na Bernolákovej ulici", na ktorý mesto získalo 960.000 eur. V rámci projektu má byť zmenený vykurovací systém budovy školy. "Návrh obsahuje zostavu integrovaných jednotiek plynových tepelných čerpadiel, ktoré budú umiestnené v exteriéri," priblížila samospráva.

Okrem rekonštrukcie spojovacej chodby vo výške približne 80.000 eur, ktorú mesto financovalo z vlastných zdrojov, sa tiež v uplynulom období spríjemnili vnútorné priestory vzdelávacieho zariadenia. Vďaka dotácii z rezortu školstva vo výške takmer 30.000 eur sa okrem iného zmodernizovala školská knižnica a učebňa robotiky a informatiky. "Vytvorená bola nová centrálna oddychová zóna vo vestibule školy, ktorá bola zariadená variabilnými sedačkami a sedacími vakmi, pódiom, stolným futbalom, hokejom a stropným interaktívnym projektorom s veľkým množstvom hier a kvízov pre deti," doplnilo mesto.

Zdroj : TASR

Skočiť na hlavné menu