V Hlohovci po desaťročiach opäť otvárajú mestské jasle


Dátum: 25.09.2023

Obrázok k aktualite V Hlohovci po desaťročiach opäť otvárajú mestské jasle

Mesto Hlohovec bude po troch desaťročiach opäť prevádzkovať mestské jasle. Vznikli rekonštrukciou staršej budovy, v ktorej už v minulosti jasle boli. Samospráva do obnovy zanedbanej budovy investovala 600-tisíc eur, viac ako 500-tisíc získala z eurofondov. V dvoch pavilónoch je priestor pre 20 detí do troch rokov.

„Mestské jasle sú novou sociálnou službou pre rodiny z Hlohovca, ale aj okolia. Budeme prijímať deti od jedného do troch rokov, prednostne deti študujúcich alebo pracujúcich rodičov. Táto sociálna služba nie je dotovaná štátom,“ povedala Ľubomíra Bečarovičová z Mestského úradu v Hlohovci. Rodičia tak budú musieť prispievať na prevádzku jaslí 300 eur mesačne´a platiť budú aj stravu. Mestské jasle budú v prevádzke od 2. októbra, rodičia zatiaľ prihlásili menej ako 10 detí. Aj keď prevádzková doba je predbežne stanovená od 6:30 do 16:30, personál sa podľa vedúcej jaslí Henriety Štefekovej bude snažiť čo najviac prispôsobiť požiadavkám a potrebám rodičov.

Primátor Hlohovca Ivan Baranovič pri slávnostnom otvorení mestských jaslí podotkol, že to bol „ťažký pôrod“. Jasle mali byť k dispozícii už dávnejšie, mestský úrad však verejné obstarávanie opakoval trikrát. Prvé dve verejné obstarávania mali svojich víťazov, tí ale od zmlúv pre zvýšenie cien tovarov a služieb odstúpili.

Jasle na Ulici R. Dilonga sú umiestnené v peknom prostredí, ich budova koncom minulého storočia slúžila najmenším deťom. Neskôr bol objekt prenajímaný pre rôzne účely, v ostatných rokoch bol pre zlý technický stav nevyužívaný.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu