Trenčianska radnica zrevitalizuje za 900.000 eur vnútroblok Pádivec


Dátum: 17.03.2023

Obrázok k aktualite Trenčianska radnica zrevitalizuje za 900.000 eur vnútroblok Pádivec
Radikálnu obnovu územia, podporu zelenej infraštruktúry a posilnenie komunitného spolužitia má priniesť komplexná revitalizácia vnútrobloku Pádivec v Trenčíne. Práce sa začnú v najbližších dňoch, ukončiť ich majú v októbri. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Vo vnútrobloku podľa nej pribudne množstvo herných i športových prvkov a mobiliár. Snahou je redukovať nepotrebné spevnené plochy na úkor zelene a sústrediť jednotlivé aktivity do samostatných, plne vybavených funkčných zón.

"Vymeníme a doplníme tu parkový mobiliár, obnovíme povrchy komunikácií, samozrejmosťou budú bezbariérové prístupy i rekonštrukcia osvetlenia. V území sa budú integrovať prvky zelenej a sivej infraštruktúry pre trvalo udržateľné hospodárenie so zrážkovými vodami," pripomenula hovorkyňa.

Hodnota celej mestskej investičnej akcie, na ktorú Trenčín získal nenávratný finančný príspevok z Európskej únie, je 900.000 eur s DPH. Stavebné práce za viac ako 286.000 eur zrealizuje trenčianska spoločnosť Top Metal, za 444.000 eur dodá a namontuje herné prvky a prvky drobnej architektúry spoločnosť Intersystem EU z Bytče. O sadovnícke úpravy v hodnote takmer 172.000 eur sa postará trenčianska spoločnosť green project.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu