Šahy: SOŠ techniky a služieb dostala do užívania zmodernizované dielne


Dátum: 24.06.2022

Obrázok k aktualite Šahy: SOŠ techniky a služieb dostala do užívania zmodernizované dielne
Žiaci Strednej odbornej školy (SOŠ) techniky a služieb v Šahách dostali v týchto dňoch do užívania zrekonštruované a zmodernizované odborné dielne pre učebný odbor strojný mechanik. Projekt bol zrealizovaný v rámci programu Interreg, Slovenská republika – Maďarsko.


Nové vybavenie dostali dve odborné dielne. Jedna z nich bola vybavená najmodernejšou zváračskou technikou, odsávacím zariadením, plazmovou zváračkou na delenie a rezanie materiálu a zváračským trenažérom. "Druhá dielňa bude slúžiť na strojové obrábanie a je vybavená CNC sústruhom, CNC frézou a 3D tlačiarňou. Žiaci si tu budú precvičovať tvorbu a kreslenie strojových súčiastok v programe SolidWorks," uviedol Nitriansky samosprávny kraj (NSK).

Cieľom projektu je zatraktívniť odborné vzdelávanie pomocou nových technológií a metód. "Zavedením inovatívnych technológií ako sú napríklad simulačné technológie, poskytneme nákladovo efektívnejšie, bezpečnejšie a zaujímavejšie odborné vzdelávanie. Takto môžeme vychovávať kvalitných odborníkov do priemyslu, ktorí sú schopní zorientovať sa v zrýchlenom technologickom svete. Vďaka modernizácii budeme môcť poskytovať odbornú výchovu prispôsobenú súčasným potrebám na vysokej úrovni nielen pre študentov, ale aj pre zamestnávateľov z prihraničného územia zo Slovenska aj z Maďarska," informovala škola.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu