Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili v Partizánskom


Dátum: 23.09.2023

Obrázok k aktualite Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili v Partizánskom
Mestské časti Šimonovany a Malé Bielice v Partizánskom spája nový, takmer päťkilometrový cyklochodník. Do užívania ho odovzdali v sobotu popoludní a náklady na výstavbu presiahli 1,5 milióna eur. Ide o prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály, ktorá bude mať po dokončení 70 kilometrov.

"Povrch cyklochodníka je asfaltový, okrem priestoru pod cestným mostom na Víťaznej ulici, kde je použitý železobetón, pretože tam chodník prechádza vnútornou stranou ochrannej hrádze rieky Nitra. Trasa je osvetlená 150 novými LED svietidlami, ktoré sú regulované na zníženie výkonu," priblížil primátor Partizánskeho Jozef Božik. Súčasťou je i mobiliár, ktorý tvoria drevené altánky, stojany na bicykle, odpadkové koše, lavičky či servisné stojany. Investíciu malo pôvodne uskutočniť mesto v rámci cezhraničného projektu, partnerské Valašské Meziříčí však od zámeru ustúpilo. Radnica sa neskôr dohodla s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK), že projekt zabezpečí, pripomenul Božik. Stavbu financovali z prostriedkov Európskej únie, štátneho rozpočtu a z peňazí TSK.

Primátor zároveň prezradil, že plánujú dobudovať ďalšie úseky cyklochodníka smerom do priemyselného parku v mestskej časti Malé Bielice, kde momentálne pracuje viac ako tisíc ľudí. Vedenie samosprávneho kraja v sobotu avizovalo, že postupne budú administratívne pripravovať aj ďalšie úseky Hornonitrianskej cyklomagistrály.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu