POLTÁR: Mesto pripravilo rozsiahlu rekonštrukciu vnútrobloku sklárskeho sídliska za takmer 560-tisíc eur z eurofondov


Dátum: 14.04.2022

Obrázok k aktualite POLTÁR: Mesto pripravilo rozsiahlu rekonštrukciu vnútrobloku sklárskeho sídliska za takmer 560-tisíc eur z eurofondov

Samospráva v Poltári plánuje obnoviť rozsiahle verejné priestranstvo na sklárskom sídlisku. Ako agentúru SITA informovala referentka kancelárie primátorky Jozefína Očenášová, vnútroblok sídliska obnovia z dotácie poskytnutej Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vo výške takmer 530-tisíc eur. Celkové oprávnené výdavky samosprávy na realizáciu vrátane spolufinancovania predstavujú viac ako 557,6 tisíca eur. Aktuálne sa realizuje verejné obstarávanie na dodávateľa prác, ktorého ukončenie je naplánované na 9. mája. Úspešný uchádzač by mal od podpisu zmluvy revitalizáciu zrealizovať do konca októbra.

Na ploche 2,12 hektára ohraničenej ulicami Fučíkova a Sklárska plánujú zrekonštruovať existujúce chodníky, a tam, kde chodníky chýbajú, mesto vybuduje nové, ktoré budú plne bezbariérové. Upravia trávnaté plochy, vysadia kvetiny, kríky a stromy. Na sídlisku pribudne sieť dažďových záhrad. Nebudú chýbať pódiá, pergoly, nové parkové lavičky či odpadkové koše. Súčasťou priestoru bude detské ihrisko, street workout aj outdoor fitness. Výsledkom obnovy bude 12 655 metrov štvorcových revitalizovanej plochy vnútrobloku.

„Zámerom mesta Poltár je vytvoriť atraktívny verejný priestor pre spoločenské, športové a oddychové aktivity jeho občanov s dôrazom na bezpečnosť a bezbariérovosť,“ uviedla primátorka mesta Martina Brisudová. Zákazka je rozdelená na dve časti, časť tvoria stavebné práce a časť dodávka mobiliáru, teda tovaru s montážou.

Projekt dbá aj na životné prostredie, preto dopĺňa trávnaté plochy o kvitnúce lúky, kvetinové a bylinkové záhony, ktoré budú súčasťou jedlého lesa. Jedlý les je človekom vytvorený ekosystém, kde v harmónii spolu existujú stromy, kry a byliny.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu