Poľsko a Slovensko spájajú nové cyklotrasy v doline rieky Poprad


Dátum: 03.06.2022

Obrázok k aktualite Poľsko a Slovensko spájajú nové cyklotrasy v doline rieky Poprad
V okrese Stará Ľubovňa sa vďaka cezhraničnému projektu s Poľskom podarilo prepojiť obce doliny rieky Poprad s poľskou Muszynou, vybudovať dve nové lávky, odpočinkové miesta aj nové Informačné centrum v Sulíne. Ide o súčasť projektu výstavby medzinárodnej cyklotrasy Eurovelo 11 na území Prešovského samosprávneho kraja. Z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja sa v rámci programu Interreg V-A Slovensko – Poľsko preinvestovalo 3,2 miliónov eur, pričom výdavky na slovenskej strane dosiahli sumu takmer 1,1 milióna eur. Informovala o tom dnes v tlačovej správe hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová.

„V rámci projektu sme realizovali výstavbu cyklotrasy zo štátnej hranice s Poľskom od Muszyny do obce Legnava, ďalej vybudovali 2,5 km trasy medzi obcami Sulín a Závodie, príjazdové cesty a výjazdy k dvom lávkam na rieke Poprad v obci Legnava a Malý Lipník. Celkovo sa nám podarilo urobiť 28 kilometrov značených cyklotrás a vybudovať viac ako 6,5 kilometrov úplne nových asfaltových úsekov,“ konkretizoval Miroslav Jaščur, manažér Ľubovnianskeho regionálneho združenia miest a obcí Stará Ľubovňa, ktoré aktivity na slovenskej strane zastrešovalo.

Značenie cyklotrasy zabezpečovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Išlo o úsek v celkovej dĺžke viac ako 100 kilometrov, a to Mníška nad Popradom do Muszyny, ako aj z Malého Lipníka až do Prešova. „Značenie bolo vykonané v súlade s príslušnou cyklistickou normou, pričom po celej trase sme osadili aj 30 informačných tabúľ, ktoré informujú cyklistov o ďalších miestach záujmu v priľahlom regióne,“ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Martin Janoško.

Medzinárodná cyklomagistrála Eurovelo 11 by mala na území Prešovského kraja po dokončení dosahovať približne 150 kilometrov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu