Pokračuje rekonštrukcia cesty medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami, štvrtá etapa bude stáť 1,8 milióna eur


Dátum: 21.03.2023

Obrázok k aktualite Pokračuje rekonštrukcia cesty medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami, štvrtá etapa bude stáť 1,8 milióna eur
Po dvoch rokoch pokračuje rekonštrukcia cesty II/516 medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami. Oprava štyriapolkilometrového úseku cesty spájajúcej okresy Trenčín a Bánovce nad Bebravou nadväzuje na už zrealizované dve etapy, ktoré Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) financoval vďaka eurofondom.
 
Stavebné práce sa rozbehli minulý týždeň a opravou postupne prejde cesta od odbočky do obce Petrova Lehota cez Motešice smerom k obci Bobot vrátane piatich mostných objektov. „Z týchto piatich mostov boli niektoré v piatom stupni a jeden dokonca v šiestom stupni hodnotenia technického stavu, teda ako zlé a veľmi zlé a bol najvyšší čas postaviť nové. Celková dĺžka rekonštruovaného úseku cesty je 4,5 kilometra," poznamenal pri odovzdaní stavby predseda TSK Jaroslav Baška.
 
Spoločnosť Colas Slovakia ponúkla vo verejnom obstarávaní výrazne nižšiu cenu diela ako zvyšných šesť stavebných firiem, a tak by podľa zmluvy mala celá rekonštrukcia stáť 1,8 milióna eur, hoci pôvodne odhadovaná cena zákazky bola viac ako dvojnásobná. Firma sa zároveň zaviazala vykonať stavebné práce v priebehu 85 dní. „Mosty nie sú veľké, ale v potokoch je dosť vody, takže tam sa určite potrápime. V niektorých častiach cesty meníme aj podložie, inde len asfaltové vrstvy. Celkovo položíme 30-tisíc metrov štvorcových nového asfaltového povrchu," priblížil rozsah prác divízny riaditeľ Ľubomír Rác.
 
Predseda TSK avizoval, že spomenutý úsek nebude jediný na ceste II/516, ktorý sa v tomto roku bude rekonštruovať. „Po Veľkej noci budeme odovzdávať do výstavby ďalší úsek medzi Horňanmi a Dežericami a pevne verím, že do konca roka stihneme opraviť aj najťažší úsek medzi horským prechodom Machnáč po odbočku na Petrovu Lehotu, ktorý je aktuálne v procese verejného obstarávania," dodal Baška.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu