Partizánske: Mesto chce zrekonštruovať areál ZŠ s MŠ Veľká okružn


Dátum: 02.10.2023

Obrázok k aktualite Partizánske: Mesto chce zrekonštruovať areál ZŠ s MŠ Veľká okružn
Mesto Partizánske má záujem zrekonštruovať vonkajší areál pri Základnej škole (ZŠ) s Materskou školou (MŠ) Veľká okružná. Financie na investíciu bude žiadať z Operačného programu Slovensko. Odobrili to mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní.

"Ide o projekt, ktorý osciluje od 800.000 eur do jedného milióna eur, osempercentné kofinancovanie znamená 80.000 eur z rozpočtu mesta Partizánske," uviedol primátor Jozef Božik. Samospráva už zabezpečila rekonštrukciu areálu pri ZŠ Rudolfa Jašíka, moderný a možno ešte viac lepšie vybavený chce teraz podľa neho urobiť pri ZŠ s MŠ Veľká okružná, ktorá má takisto športové triedy. "Potom chceme ísť postupne ďalej. Projektov máme pripravených viacero," avizoval. Výzvy, do ktorých sa chce samospráva zapojiť s projektom rekonštrukcie areálu pri ZŠ s MŠ, by mal štát podľa Božika zverejniť počas budúceho roka. "Sme však zvyknutí na to, že časy sa väčšinou predlžujú, prolongovanie je niekedy z objektívnych, niekedy subjektívnych príčin," poznamenal s tým, že termíny ovplyvní i nová vláda, ktorá vzíde po parlamentných voľbách.

Ak bude mesto so žiadosťou úspešné, s realizáciou počíta najskôr niekedy v roku 2025. "Samozrejme, budú i ďalšie výzvy, jedna z Plánu obnovy a odolnosti SR. Chceme získať zdroje, aby sme postupne obnovovali areály jednotlivých ZŠ. Zároveň nám ide aj o MŠ, preto som rád, že počas budúceho roka začneme s projektom energetickej efektívnosti a modernizácie MŠ na ulici Malá okružná, kde sme získali 400.000 eur z Environmentálneho fondu," doplnil Božik. Mesto sa podľa neho pripravuje i na budovanie novej telocvične za 1,3 milióna eur pri ZŠ vo Veľkých Bieliciach.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu