Nemocnica AGEL Komárno má nový urgentný príjem za viac ako 11 miliónov eur


Dátum: 24.06.2022

Obrázok k aktualite Nemocnica AGEL Komárno má nový urgentný príjem za viac ako 11 miliónov eur
Nemocnica AGEL Komárno má nový urgentný príjem za takmer 11,2 milióna eur. Podľa hovorkyne skupiny AGEL SK Martiny Pavlíkovej ide z architektonického aj technologického hľadiska o výnimočný projekt. Nemocnica naň získala 9,2 milióna eur z eurofondov, jeho výstavba sa začala v júli 2020.

„Cieľom projektu bolo zásadným spôsobom zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110-tisíc obyvateľov spádovej oblasti komárňanskej nemocnice, rozšíriť rozsah poskytovaných služieb verejnosti a najmä robiť medicínu tretieho tisícročia. Výstavba prebiehala za plného chodu nemocnice pri čiastočných obmedzeniach pre pacientov aj návštevníkov,“ informovala Pavlíková.

Budova urgentného príjmu bola umiestnená medzi dve existujúce časti nemocnice. „Tým sme dosiahli jedinečné prepojenie dvoch samostatne stojacich budov, takže pacient, ktorý do nemocnice príde sám alebo bude dovezený záchrannou službou, prejde „suchou nohou“ v rámci troch budov. Samozrejmosťou pri takomto projekte je najmodernejšia zdravotnícka technika a zariadenie, moderné informačné a komunikačné technológie vrátane vybavenia vysokorýchlostným pripojením a softvérom," povedal riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.

Nový urgentný príjem má 12 nových mobilných nemocničných lôžok, deväť vyšetrovacích lôžok, tri transportné lôžka, tri nové operačné sály vrátane osvetlenia, stropné RTG, mobilné RTG s ramenom, diagnostickú stanicu RTG, tri ultrasonografy, CT prístroj, ako aj centrálny monitoring vitálnych funkcií, štyri anestéziologické prístroje, päť defibrilátorov a dve operačné veže.

Nemocnica Komárno s viac ako 110-ročnou históriou je jedným z najvýznamnejších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v regióne. Odbornú zdravotnú starostlivosť poskytuje na 11 lôžkových oddeleniach, troch jednotkách intenzívnej starostlivosti, v 23 ambulanciách a 10 oddeleniach spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu