Na rekonštrukciu areálu budúcej materskej školy na Spojnej ulici získala Trnava 850-tisíc eur z eurofondov


Dátum: 26.06.2022

Obrázok k aktualite Na rekonštrukciu areálu budúcej materskej školy na Spojnej ulici získala Trnava 850-tisíc eur z eurofondov

Trnava získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov na rekonštrukciu budov a areálu budúcej materskej školy na Spojnej ulici. Radnica podľa zverejnenej zmluvy uspela so žiadosťou vo výzve Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktorá bola zameraná na zvýšenie kapacít materských škôl.

Nenávratný finančný príspevok je určený na prefinancovanie časti nákladov na rozsiahlu rekonštrukciu objektu a areálu budúcej materskej školy vrátane detských ihrísk. Rekonštrukcia prebieha už od minulého roka, celkové náklady dosiahnu 1,8 milióna eur. V časti mesta Trnava – sever tak po skončení prác pribudne materská škola s piatimi triedami pre najmenej sto detí. Pôvodne mala byť k dispozícii už v septemberi tohto roku, aktuálne je termín jej otvorenia podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej určený na január budúceho roku.

Areál na Spojnej ulici v Trnave bol od roku 1982 využívaný ako podniková materská škola pre deti zamestnancov Slovenských elektrární, konkrétne jadrových elektrární v Jaslovských Bohuniciach. Po zániku podnikovej škôlky v ňom bola umiestnená Špeciálna základná škola internátna pre deti s rôznym zdravotným znevýhodnením, tá sa však presťahovala do inej časti mesta. Mesto Trnava budovu aj s pozemkom pred štyrmi rokmi kúpilo od Slovenských elektrární za 785-tisíc eur.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave schválilo podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na zvýšenie kapacít materských škôl v auguste minulého roku.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu