Mesto Prešov začína s revitalizáciou parku Panská záhrada


Dátum: 01.02.2023

Obrázok k aktualite Mesto Prešov začína s revitalizáciou parku Panská záhrada
Mesto Prešov začína s obnovou a revitalizáciou parku Panská záhrada v miestnej časti Nižná Šebastová. Realizácia projektu je možná vďaka schváleniu nenávratného príspevku z eurofondov vo výške viac ako 843-tisíc eur. Celkové náklady na realizáciu projektu prevyšujú 887-tisíc eur. Lehota stavebných prác je zmluvou určená na 10 mesiacov.
 
Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, mesto už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi PEhAES, a.s. Ľubotice a začína s obnovou a revitalizáciou parku s celkovou rozlohou viac ako 17-tisíc metrov štvorcových. „Tento projekt je jasným dôkazom toho, že nielen centrum mesta a nielen sídliská sa stávajú a sú prioritou pre rozvoj zelene a revitalizáciu verejných priestranstiev. Záleží nám na tom, aby sa aj jednotlivé mestské časti rozvíjali a mali kvalitnejšie prostredie. Panská záhrada je obľúbená, usporadúva sa tam veľa zaujímavých podujatí a verím, že do budúcna bude jednak stredom organizovania života, ale rovnako aj centrom oddychu pre obyvateľov Nižnej Šebastovej," uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.
 
V rámci projektu postupne vysadia a zrevitalizujú verejnú zeleň, dobudujú aj chodníky pre peších. Doplnené budú prvky drobnej architektúry ako parkové lavičky, odpadkové koše, solárnu lavičku, stojan na bicykle, informačné tabule a herné prvky. Pribudne verejné osvetlenie, osviežovacie prvky, zavlažovací systém a detské ihrisko. „Pri navrhovaní stavebno.architektonických riešení revitalizácie parku bol dôraz kladený predovšetkým na historickú hodnotu celého priestranstva a výber tých najlepších riešení vo vzťahu k uchovaniu historickej hodnoty parku,“ skonštatovala Šitárová.
 
Priestor, v ktorom budú realizované stavebné práce, bude ohraničený páskou. „Prosíme občanov o dodržiavanie zákazu prechodu cez stavenisko, o zvýšenú opatrnosť v okolí parku a tiež o trpezlivosť,“ doplnila tlačová referentka.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu