Mesto chce rozšíriť expozíciu Mestského múzea Lučenec za takmer 180-tisíc eur


Dátum: 05.11.2021

Obrázok k aktualite Mesto chce rozšíriť expozíciu Mestského múzea Lučenec za takmer 180-tisíc eur

Lučeneckí poslanci na poslednom mestskom zastupiteľstve rozhodli o rozšírení a modernizácii stálej expozície Mestského múzea Lučenec. Ako informoval hovorca mesta Andrej Barančok, radnica sa chce na tento projekt uchádzať o nenávratné finančné prostriedky z eurofondov vo výške 170 754,33 eura a z vlastných zdrojov plánuje mesto použiť 8 987,07 eura. Projekt má byť realizovaný v rámci aktivít na podporu udržateľnosti a odolnosti múzea v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Rozpočtová organizácia Lukus má v správe budovu historickej Hasičskej zbrojnice na ul. Dr. Herza. Prízemie tejto budovy sa stavebne upravovalo do stavu, keď môže byť v interiéri realizovaná nová stála expozícia s maketou mesta Lučenec v mierke 1:100 na ploche približne 18 metrov štvorcových. „Maketa zachytáva urbanizmus mesta a architektúru budov v roku 1907. Ide o prezentáciu histórie mesta Lučenec tak, aby návštevník pri prehliadke novej expozície zažil príbeh. Prostredníctvom príbehov by sme chceli prezentovať návštevníkom všetkých generácií vybranú tému,“ uviedla vedúca múzea Andrea Moravčíková.

Technologické pozadie expozície bude tvoriť plne automatizovaný systém. Pri zvolenom režime sa prispôsobia všetky obsahy implementované v zobrazovacích zariadeniach. „Myšlienka novej expozície sa opiera o moderné spôsoby prezentácie makety mesta Lučenec. Maketa bude doplnená digitálnym príbehom a obsahom v prípade úspešnej žiadosti o nenávratný finančný príspevok,“ dodala vedúca.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu