MALACKY: Na Ulici 1. mája vznikajú dva nové projekty financované z eurofondov


Dátum: 24.02.2022

Obrázok k aktualite MALACKY: Na Ulici 1. mája vznikajú dva nové projekty financované z eurofondov

Ulici 1. mája v Malackách vznikajú dva nové projekty financované z eurofondov. Ako informovalo mesto v tlačovej správe, rekonštrukciou prechádza sídlo organizácie Vstúpte, ktoré sa rozšíri o prístavbu. Neďaleko neho vzniká v areáli centra voľného času (CVČ) nové komunitné centrum. „Oba projekty sú financované z eurofondov. Vstúpte získalo dotáciu 432 958 eur a mesto na komunitné centrum dostalo nenávratný finančný príspevok 370 288 eur," uvádza samospráva.

Komunitné centrum vzniká na mieste, kde stál stredný pavilón CVČ. Ten bol úplne zbúraný, vybudovali nové základy, pribudla hydroizolácia, inštalácie a prípojky. „Múry siahajú do výšky stropu prvého nadzemného podlažia, v ďalších dňoch budú stavbári debniť strop, aby mohli práce pokračovať druhým nadzemným podlažím," ozrejmilo mesto. Komunitné centrum bude okrem iného tvoriť viacúčelová sála so zázemím a miestnosti na rôzne druhy terapie. Vzniknú tam priestory pre poskytnutie služieb na komunitnej báze pre deti, mládež a dospelých so zdravotným postihnutím, deti z detského domova a pre deti a mládež zo sociálne vylúčených skupín.

Rehabilitačné stredisko Vstúpte pomáha ľuďom s mentálnym postihnutím. Za získanú dotáciu kompletne zrekonštruujú a rozšíria súčasnú budovu, kde pribudnú nové priestory, vrátane chránenej dielne. Zároveň postavia výťah, aby bol celý priestor bezbariérový. Aktuálne sú vykopané základy prístavby a pripravujú sa nové prípojky vody, kanalizácie, plynu a elektriny. „V pôvodnej budove sú už vybúrané priečky a sadrokartónové podhľady – tam sa bude pokračovať po tom, čo sa urobí hrubá stavba prístavby," uzavrelo mesto.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu