LEVOČA: Práce na revitalizácii okolia priehrady za 1,7 mil. eur sú už ukončené


Dátum: 30.03.2022

Obrázok k aktualite LEVOČA: Práce na revitalizácii okolia priehrady za 1,7 mil. eur sú už ukončené

Okolie priehrady v Levoči má za sebou veľkú revitalizáciu, mesto ho obnovilo za 1,7 milióna eur. Vybudovať ekologickú relaxačno-oddychovú zónu s interaktívnym náučným chodníkom sa podarilo v rámci poľsko-slovenskej cezhraničnej spolupráce. Súčasťou areálu je interaktívny náučný chodník prezentujúci život tunajších obojživelníkov a najvzácnejšie prvky miestnej flóry. Trasa chodníka je dlhá viac ako jeden kilometer. Slávnostné odovzdanie stavby sa uskutoční v úvode mája. Informovala o tom dnes Dagmar Spišská z Mestského úradu v Levoči.

Areál pri vodnej nádrži v Levočskej Doline sa nachádza tri kilometre od centra mesta, poriadne využívaný nebol niekoľko rokov. Súčasné objekty tam chátrali, chýbali chodníky aj vybavenosť. S rekonštrukciou sa začalo vlani v marci. Cieľom projektu „Žabia cesta - Revitalizácia prírodno-ekologického centra v Levoči“ bolo vytvorenie nového produktu cestovného ruchu, vylepšenie životného prostredia a ochrana ojedinelého žabieho ohniska v okrese.

Pred vstupom do areálu bolo vybudované aj parkovisko s 37 miestami a nový objekt informačného centra. Okrem toho vzniklo aj detské ihrisko, prekryté pódium, ale aj Dom prírody. Návštevníkom poslúži rovnako prístrešok či altánok s výhľadom na vodnú plochu a relaxačným sedením, nové mólo s vyhliadkovou vežou a pieskové ihrisko. V areáli pribudla aj zóna vonkajších prístreškov pre oddychové sedenia spojené s ohniskami pre grilovanie, univerzálne ihrisko a zážitkový areál s lanovým parkom.

Primátor Miroslav Vilkovský verí, že realizáciou tohto projektu sa mestu podarilo v oblasti cestovného ruchu vytvoriť podmienky pre zážitky a produkty, ktoré sú schopné uspokojiť potreby rozširujúceho sa segmentu návštevníkov. A to predovšetkým tých, ktorí vyhľadávajú osobný kontakt s hostiteľskou komunitou a prírodou.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu