Fiľakovo: SOŠ získa vďaka cezhraničnej spolupráci vybavenie do stolárskej dielne


Dátum: 13.01.2022

Obrázok k aktualite Fiľakovo: SOŠ získa vďaka cezhraničnej spolupráci vybavenie do stolárskej dielne
Nové vybavenie stolárskej dielne získa Stredná odborná škola (SOŠ) – Szakközépiskola, Fiľakovo v okrese Lučenec vďaka partnerskej dohode s Obchodnou priemyselnou komorou župy Nógrád. Projekt vzájomnej cezhraničnej spolupráce má okrem toho priniesť i podporu stolárskej profesie a zlepšiť tak zamestnanosť v regióne. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.

"SOŠ realizáciou projektu zmodernizuje stolársku dielňu, ktorá je zásadná pre vytvorenie potrebných podmienok na vybavenie študentov odbornými schopnosťami. V rámci projektu sa zaobstará štvorstranná fréza a olepovačka hrán s frézou. V priemyselnom odvetví sú často používané a trh práce si vyžaduje znalosti o ich fungovaní," priblížila Mikuš Kovácsová.

Úlohou maďarského partner v spoločnom projekte je podpora a propagácia stolárskej profesie v regióne. Pre študentov tak pripraví dvojicu metodických vzdelávacích filmov v maďarskom i slovenskom jazyku. Okrem toho zrealizuje i študentské súťaže a zabezpečí organizáciu rôznych školení a workshopov.

Partnerská dohoda medzi fiľakovskou SOŠ a Obchodnou priemyselnou komorou župy Nógrád je súčasťou balíka projektov pod spoločným názvom Akčný plán zamestnanosti po osi R2 a M3, na ktorom mesto Fiľakovo participuje s maďarskou Agentúrou rozvoja Novohradu. Cieľom akčného plánu je podpora zamestnanosti, rozvoj podnikateľského prostredia a infraštruktúry, či vzdelávanie obyvateľov ohrozených sociálnym vylúčením na trhu práce. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja bol balík projektov podporený celkovou sumou takmer 3,4 milióna eur.


Zdroj: TASR

      
Skočiť na hlavné menu