CoFoE: Slovákov na digitálnej platforme zaujíma klíma, ekonomika i zamestnanosť


Dátum: 20.01.2022

Obrázok k aktualite CoFoE: Slovákov na digitálnej platforme zaujíma klíma, ekonomika i zamestnanosť
Klimatické zmeny, silnejšia ekonomika, sociálna spravodlivosť či zamestnanosť. To sú témy, o ktorých najčastejšie diskutujú Slováci používajúci digitálnu platformu Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE). Vyplýva to z analýzy spoločnosti Kantar zverejnenej na webovej stránke CoFoE.

Prispievatelia, ktorí o sebe uviedli, že žijú na Slovensku, diskutovali v rámci sekcie o klimatických zmenách predovšetkým o energetike a doprave, pričom ich zaujímali modely mikromobility a obnoviteľné zdroje energie.

Slovenskí prispievatelia tiež vyzvali na prerozdelenie financií EÚ na podporu miestneho rozvoja a na posilnenie výroby tovaru v rámci jednotného európskeho trhu.

Obyvateľov SR tiež zaujali diskusie o jednotnej zahraničnej politike, podpore vzdelávania a spoločnej európskej identity, ako aj o potrebe zreformovať európske inštitúcie a podporiť európskej fondy.

Analýza tiež spomína diskusiu o vplyve pandémie na životy rómskej menšiny, ktorú zorganizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

CoFoE bude do jari 2022 prijímať pripomienky a nápady, ktoré môžu vyústiť do konkrétnych odporúčaní o reforme Európskej únie. Na oficiálnej webovej stránke konferencie futureu.europa.eu, ktorá je pod spoločnou záštitou europarlamentu, Európskej rady a Európskej komisie, sa môže ktokoľvek zaregistrovať a vyjadriť svoj názor či pripomienku k fungovaniu EÚ.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu