Bratislava:Začala sa výstavba dvoch mostov novej električkovej trate v Petržalke


Dátum: 16.03.2022

Obrázok k aktualite Bratislava:Začala sa výstavba dvoch mostov novej električkovej trate v Petržalke
V  bratislavskej Petržalke sa začala výstavba dvoch mostov v rámci výstavby predĺženia električkovej trate až po Janíkov dvor. Aktuálne sa pracuje na moste pri Rusovskej ceste a pri zastávke Jungmannova i na najdlhšom moste novej trate pri kostole Svätej rodiny. Na sociálnej sieti o tom informuje hlavné mesto.

"Pripravujú sa výkopy pre podpery mosta a realizujú sa práce na zabránenie zosuvu pôdy," spresnila samospráva. Na trase budúcej električkovej trate celý február odstraňovali vrchnú vrstvu pôdy z nespevnených plôch. Získanú zeminu použijú neskôr pri zatrávňovaní a výsadbe v okolí.

Novú električkovú trať v Petržalke stavia vysúťažená skupina dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka za 74,58 milióna eur bez DPH. Hradená má byť najmä z eurofondov. Stavebné práce prebiehajú súčasne na viacerých stavebných objektoch pozdĺž celého úseku novej trate. Vedenie hlavného mesta verí, že električka bude novou traťou jazdiť do konca roka 2023.

Budúca trať bude nadväzovať na jej prvú etapu Jesenského – Jungmannova, v rámci ktorej sa kompletne rekonštruoval aj Starý most. Trasa električky sa predĺži o 3,9 kilometra, od súčasnej konečnej zastávky Jungmannova po novú konečnú zastávku Janíkov dvor. Nový úsek bude mať celkovo sedem zastávok, predovšetkým v blízkosti dôležitých dopravných uzlov. Pôjde o zastávky ako Chorvátske rameno, Gessayova, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavská a Janíkov dvor.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu